Ünlü Yaşam Koçu Jacob Linden ile Pazartesi Sendromuna Son

1755 Görüntüleme

Pazartesi sendromunu nasıl yenersiniz?

Sağlıklı yaşam konusunun Türkiye’de giderek yaygınlaşması ve insanların bu konuda daha bilinçlenmesi ile “yaşam koçu” terimi artık hiçbirimize uzak bir kavram değil… Beslenmesine önem veren, spor yapan, sağlıklı yaşamı benimseyen insanlar yaşam koçlarının önderliğinde sadece fit ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmakla kalmıyor; hayatlarına da yön vererek, daha enerjik, daha konsantre ve daha kaliteli yaşamın formüllerini keşfediyorlar.

Yaşam tarzı, beslenme ve sporu eşit dengede uygulayarak, oluşturduğu “Yaşam Üçgeni” metoduyla dünya çapında bir üne sahip olan ve danışanlarının hayatlarında fark yaratan İsveçli Jacob Linden, uzun zamandır gördüğü talepler üzerine şimdi Türkiye’de de çalışmalarını paylaşıyor. Ünlü yaşam koçu Jacob Linden, kişiye özel hazırladığı spor ve beslenme programlarıyla fit ve sağlıklı bir yaşamın ötesinde, enerjiyi ve konsantrasyonu arttırıyor, mutlu, huzurlu, zinde ve güçlü hissetmeyi de sağlıyor.

Ünlü yaşam koçu Jacob Linden, uyku düzeninden beslenme şekline, antrenmanlardan yaşam tarzına uzanan önerileri ile kaliteli yaşam tarzının sadece fiziksel değil ruhen de iyi hissetmek olduğuna dikkat çekiyor!

“Yaşam Üçgeni” metoduyla ilgi gören ve her konuda danışanlarına etkili çözümler sunan ünlü yaşam koçu Jacob Linden bu yaklaşım çerçevesinde dünya çapında çok iyi bir nama sahip olmayan Pazartesi günü sendromu için de fark yaratan öneriler sunuyor:

1 –Sendromu Yenmeye Pazar’dan Başlıyoruz!

Cumartesi herkesin yoğunlukla sosyalleştiği ve geç saatlerde yattığı bir gündür. İşin içine haftanın yorgunluğu da dahil olunca Pazar uykusu çok tatlı gelir. Ancak vücut saatinin değişmesi ve uyku düzeninin bozulması başta Pazartesi olmak üzere tüm haftanıza yansır. O yüzden tatlı uykunuzdan fedakarlık ederek Pazar sabahları güne erken başlar, günü de dinlenerek geçirirseniz ertesi günün yani Pazartesi’nin sizi etkilemesine izin vermezsiniz.

2 – Güneşin Etkisi!

Pazartesi günü alarmınız çaldığında hızla kalkın ve ilk olarak perdelerinizi açın; bırakın güneş içeri girsin ve enerjinizi yenilesin! Güneşle beraber metabolizmanız hareketlenecek, enerji seviyeniz yükselecek. Sabah gün ışığında ne kadar çok zaman geçirirseniz o kadar çabuk kendinize gelirsiniz.

3 – Kahvaltının Sırrı…

Kahvaltı metabolizmayı çalıştıran, fiziksel ve ruhsal enerjiyi yükselten günün en önemli öğünü… Pazartesi sendromunu aşmak için taze meyveler ve organik yoğurt ya da kırmızıbiberli, peynirli bir omlet en ideal seçim olacaktır. Gün boyunca besin değeri yüksek yemekler de enerjinizi korumanıza yardımcı olur.

4 – Hareketlenmenin Şimdi Tam Zamanı!

Güne başlarken hafif egzersizler yaparak canlanacak ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Zamanım yok diyerek hemen havlu atmayın… Sadece 10 dakika ayırmanız yeterli! Kollarınız, bacaklarınız, omuzlarınız başta olmak üzere bedeninizi iyice esnetin. Ardından kısa bir yürüyüş yaparak zinde hissetmenin tadını çıkarın!

5 – Hayata Güzel ve Olumlu Bakın!

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Pazar akşamları uykuya hangi ruh haliyle dalarsanız sabah da o şekilde güne başlarsınız. Akla gelenler de hep haftanın temposu, yetiştirilmesi gereken işler olur. Zaten bu noktada Pazartesi sendromu kendini göstermeye başlar. Her negatif düşünce stres hormonlarını tetikler ve bu hormonlar öyle bir etkiye sahiptir ki bir anda tüm enerjinizi vakumlar, kendinizi yorgun, hasta gibi hissedersiniz. Bu yüzden hayata her zaman olumlu ve pozitif bakmayı öncelik edinin ve stresin sizi yenmesine izin vermeyin! Unutmayın hayata ne kadar güzel bakarsanız, hayat da size o kadar güzelliklerini sunar.

Jacob Linden kimdir?

İsveç Stockholm doğumlu 46 yaşındaki Jacob Linden, 15 senedir profesyonel yaşam koçluğu yapıyor. Stockholm Üniversitesi’nde Beslenme Uzmanlığı ve Spor Antrenörlüğü üzerine eğitim alan Jacob Linden, İsveç Futbol Federasyonu’ndan da uzman antrenörlük, koşu koçluğu lisanslarına sahip. Tüm tecrübeleri ve deneyimlerini bilimsel psikolojiyle harmanlayan Jacob Linden negatifi pozitife çevirme ve yaşama dair hedefler koyma konularında da uzmanlığı ile tanınıyor. İsveç Otelcilik ve Restorancılık Yönetimi Okulu’nda yemek sunumları ve profesyonel pişirme metotları üzerine de eğitim alan ve uzun bir süre en önde gelen restoran ve otellerde baş şef olarak çalışan Jacob Linden İş Yönetimi ve Finans konusunda da MBA yaptı. Tüm bu hikayesine finans sektöründeki oldukça yoğun temposundan sıyrılarak başlayan ve başkalarının hayatlarında faydalı işler yapmaya yoğunlaşan Jacob Linden, oluşturduğu Linden Yaşam Üçgeni metoduyla dünya çapında birçok oyuncu, atlet, profesyonel sporcu ve iş adamına yaşam koçluğu yapıyor. Her birini hem profesyonel, hem de kişisel yaşamında en iyi performansa ulaştıran Jacob Linden, özel teknikleri ile kişilerin daha sağlıklı, daha zinde ve daha iyi görünmelerini de sağlıyor. Her çalışmasıyla kişilerin hayatlarında imkansız sandıklarını gerçeğe dönüştüren Jacob Linden, Linden Yaşam Üçgeninin etkisini bu deneyimlerle ortaya koyuyor.

ÜNLÜ YAŞAM ÜÇGENİ NEYİ İÇERİYOR?

BESLENME

Taze, doğal ve mümkünse organik beslenmelisiniz.

Bol bol sebze, meyve, yumurta ve protein tüketmelisiniz.

Çok şekerli, işlem görmüş gıdalardan uzak durmalısınız.

Yediklerinizin içeriğine dikkat etmelisiniz.

Kahvaltıyı atlamamalısınız.

Bedeninizin ihtiyaçlarına göre bir beslenme düzeni edinmelisiniz.

YAŞAM TARZI

Günde minimum 7, maksimum 9 saat uyumalısınız.

Açık havada zaman geçirmeye, bol oksijen almaya ve güneş görmeye özen göstermelisiniz.

Aileniz ve sevdiklerinizle güzel zaman geçirmelisiniz.

Hayata olumlu ve güzel bakmalısınız

 

JACOB LİNDEN YAŞAM ÜÇGENİ
SPOR 

Vücudunuzu ve kaslarınızı güçlendirmelisiniz.

Düzenli egzersiz ve spor yapmalısınız.

Sporla beraber vücudunuzun anti aging etkili hormonlarını da çalıştırdığınızı unutmamalısınız.

Her sabah güne egzersizle başlamalısınız.