Museum Otel’e uluslararası bir ödül daha

1153 Görüntüleme

KAPADOKYA’YA ÖDÜL GETİRDİ

Her yıl 20 ülkede düzenlenen Uluslararası Turizm Filmleri Festivali’ne bu yıl Türkiye de dahil oldu. Turizm dünyası için büyük önem taşıyan bu organizasyonun Türkiye ayağında düzenlenen “Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali Film Yarışması’’ kapsamında, Kapadokya’daki, Türkiye’nin tek Relais & Chateaux ünvanlı oteli “Museum Hotel” ödüle layık görüldü…

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde ve Uluslararası Cifft Federasyonu bünyesinde bu sene ilk defa Türkiye’de gerçekleştirilen, ülkemizin turizm potansiyelini dünyaya tanıtmak adına oldukça önemli bir etkinlik. Dünya çapında birbirinden önemli ödüllere layık görülen, Kapadokya’daki Türkiye’nin tek Relais & Chateaux ünvanlı oteli “Museum Hotel’’, Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali Film Yarışması” ile ödüllerine bir yenisini daha ekledi!

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜNÜ ALDI

Festival kapsamında gerçekleştirilen ve turizm otoriterlerinden oluşturulan jürinin değerlendirdiği “Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali Film Yarışması’’nda time-lapse konsepti ile komite tarafından aday gösterilen Museum Hotel’in Genel Müdürü Tolga Tosun’un ve alanında uzman time-lapse sinema fotoğrafçısı ve fotoğraf direktörü Abdusselam Sancaklı’nın ortak projesi olan “Museum Hotel” in tanıtım filmi, farklı ve etkileyici özellikleri ile oteller kategorisinde “Jüri Özel Ödülü” nü aldı.

“Uluslararası İstanbul Turizm Filmleri Festivali” yarışmasında dereceye giren filmler, yurtdışında 18 ülkede uluslararası turizm otoritelerinin yer aldığı turizm festivallerinde gösterilerek, dünya çapında bilinirlilik kazanıyor!

Bu sene 40 ülkeden 190 filmin katıldığı yarışmanın ödül töreni İstanbul’da çok özel bir organizasyonla düzenlendi. Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleşen ödül törenine Museum Hotel’in oteller kategorisinde “Jüri Özel Ödülü” nü almak üzere Indigo Group Yönetim Kurulu Üyesi Sinem Tosun katıldı.

2002’DEN BERİ FAALİYETTE

2002 yılında Indigo Group’un sahibi (YKB) Ömer Tosun tarafından, var olan dokusu bozulmadan, restore edilerek kapılarını açan Museum Hotel, Türkiye’nin tek “Relais & Chateaux” ünvanlı oteli olma özelliğine sahip. Her biri farklı dekore edilen, ağırladığı misafirlerine butik hizmet anlayışı ile unutulmaz anlar yaşatan Museum Hotel bünyesinde sergilediği antika parçalar ile de “yaşayan müze” unvanına sahip çok özel bir adres olarak öne çıkıyor.

ÖDÜL ZENGİNİ….

Museum Hotel’in aldığı uluslararası ödüller:

Avrupa’nın En iyi Lüks Butik Oteli, World Luxury Hotel Awards 2015

Türkiye’nin En İyi Butik / Özel Belgeli Oteli, Skal International, Skalite 2014 Turizmde Kalite Ödülleri

Türkiye’nin En iyi Küçük Oteli, International Hotel Awards 2013 – 2014

Avrupa’nın En iyi Küçük Oteli, International Hotel Awards 2013

Avrupa’nın En iyi Otel Mimarisi, International Hotel Awards 2013

Türkiye’nin En iyi Otel Mimarisi, International Hotel Awards 2013

Türkiye’nin En iyi Kültür Turizmi Yatırımı, The Economist – Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Ödülleri 2013

Türkiye’nin En iyi Tarihi Lüks Oteli, World Luxury Hotel Awards 2013

Türkiye’nin En iyi Otel Restorasyonu ve Yenileme, International Hotel Awards 2013

En iyi Butik Otel Lokasyonu, Voyager dergisi En İyiler Türkiye Ödülleri 2013