Masal gibi bahçeli evler Yeşilyaka’da

9004 Görüntüleme

Gayrimenkul sektörünün önde gelen iki firması Mesa ve Nurol, Büyükçekmece Sırtköy’de bir milyon metrekare alanda sahip toplam 500 villadan oluşması planlanan Yeşilyaka projesi için yeniden bir araya geldi. Projenin 56 villadan oluşan Yeşilyaka Koru olarak adlandırılan ilk bölüm satışa çıktı. Büyükçekmece’de toplan 500 villadan oluşan Yeşilyaka projesinin ilk etabını satışa çıkaran Mesa-Nurol, bir milyon metrekare alanda doğa içinde bir yaşam sunuyor. Projenin ilk etabı Söğüt ve Sedir olmak üzere iki farklı tip villadan oluşuyor. Müstakil bahçeler içindeki 56 villanın büyüklükleri 369 ile 379 metrekare arasında değişiyor. Söğüt 2 milyon 510 bin TL ile 2 milyon 936 bin TL, Sedir ise 2 milyon 553 bin TL ile 2 milyon 814 bin TL arasında konumlarına göre değişen fiyatlarla satılıyor.

 Annelerbulur.comYesilyaka

Masal yeniden başladı

Mesa Nurol ortaklığı 40 yıldan bu yana projeler üretiyor.  Daha önce de bahçeli evler yapıldı. Çok katlı konut yapmaya başlayınca masal bitti demişlerdi ama bu projeyle masal yeniden başlayacak. Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu,  “Daha önce de bahçeli evler yaptık ama çok katlı konut yapmaya başlayınca masal bitti demişlerdi ama bu projeyle masal yeniden başlayacak” dedi.

(Soldan sağa): Mesa YKB Erhan Boysanoğlu, Nurol YKÜ Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan Proje Mimarı Kerem Erginoğlu Mesa YKÜ Evren Ünver Mesa GMY Tolga Bıyıklıoğlu.

(Soldan sağa): Mesa YKB Erhan Boysanoğlu, Nurol YKÜ Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan Proje Mimarı Kerem Erginoğlu Mesa YKÜ Evren Ünver Mesa GMY Tolga Bıyıklıoğlu.

Büyükçekmece Gölü manzaralı bir milyon metrekare alana yayınlan arazilerini yaklaşık 20 yıl önce aldıklarını belirten Boysanoğlu, proje hakkında şu bilgileri veriyor:

“Burada zaman zaman proje geliştirmek için harekete geçmeyi düşündük ancak zamanı şimdiymiş. Son iki yılda projemizi netleştirdik. Burası Mesa ve Nurol’un gözbebeği bir yer. İnşaat haklarımızın yarısını kullanarak yeşillikler içinde doğal bir yaşam planladığımız için projemize Yeşilyaka adını verdik. Zamansız, uzun yıllar boyunca eskimeyecek bir proje üretmek için çalışmalar yaptık. Her evin konumu tek tek ele alındı, gölge analizleri yapıldı. İki katlı evlerin önünde tek katlı evleri konumlandırdık. 30 metrekarelik mutfaklar, 60 metrekarelik salonlar planladık ve her evin bir sofası var. Burada herkesin içinde yer almayı isteyeceği bir kabuk yaratılmasını hedefledik.”

 Annelerbulur.commesaYesilyaka1

Üç etap olarak planlanıyor

Toplam bir milyon metrekare alanımızda üç etap şeklinde yaklaşık 500 villa planlanıyor. Yeşilyaka’nın ilk bölümündeki 56 villa, Ekim 2017’de teslim edilecek. Projemiz dünyaca ünlü lüks markaları buluşturacak olan Türkiye’nin ilk designer outlet’i Luxury Designer Outlet’ine birkaç adım mesafede.

Yeniden villa projesi

Projedeki her bahçeli ev ortalama bin metrekare bahçeye sahip.

İnsanlara özlemini duydukları konfor ve eve dönüş keyfini doyasıya yaşayabilecekleri bir yaşam sunmayı hedeflediklerini belirten Boysanoğlu, korusu, 180 bin metrekarelik peyzaj alanı, gölet manzarası ve çeşitli sosyal imkanlarıyla Yeşilyaka’nın gerçekten özel bir proje olduğunu vurguluyor.

 Türkiye’de bahçeli evde oturma oranı çok düşük

İnsanların bahçeli evlerde oturma oranı ABD’de yüzde 88, İngiltere’de yüzde 78, Almanya’da yüzde 75, Türkiye’de ise sadece yüzde 19’lar seviyesinde olduğunu belirten Boysanoğlu, “Keşke bu tip yapılara ulaşımı kolaylaştırıp bahçeli evde oturma oranını yükseltebilsek. Biz böyle insanlara keyifli bir yaşam sunan bir proje geliştirmenin gururunu yaşıyoruz” dedi.

 Yeşilyaka, hem doğanın hem de yaşamın tam ortasında. Sevdiklerinin mutluluğu için durmaksızın çalışanlara özlemini duydukları konfor ve eve dönüş keyfini doyasıya yaşayabilecekleri bir yaşam vaat ediyor. Korusu, 180 bin metrekarelik peyzaj alanı, gölet manzarası ve çeşitli sosyal imkanlarıyla Yeşilyaka, en özel anılara ev sahipliği yapacak.

Yeşilyaka’da spor keyfi

Yeşilyaka sakinleri açık havada spor yapmanın keyfini tenis kortları, basketbol ve mini futbol sahalarında çıkarırken, açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness ve spa merkezinde günün yorgunluğunu atacaklar. Projede yaşayanlar Yeşilyaka kulüpte dostlarıyla bir arada keyifle vakit geçirebilecek, akşamları ailece açık hava sinemasında film seyredebilecekler.

Annelerbulur.comMesaYesilyaka2

Doğanın içinde özel bir yaşam

Yeşilyaka’da çocukların hem güvenli, hem de çeşitli aktivite alanlarıyla donatılmış parklarda eğlenebileceği özel alanlar mevcut. Tırmanma duvarı, ağaç evler, kaykay pistleri ve yaş guruplarına göre özel dizayn edilmiş parklarda neşeli saatler onları bekliyor olacak.

Türkiye’nin ilk designer outlet’ine komşu

Proje, 3. Havalimanı ve çevresindeki Atakent, Halkalı, Bahçeşehir gibi gelişen bölgelere komşu. Hadımköy Otoyolu gişelerine 5 dakika mesafedeki proje, çevresindeki eğitim ve hastanelere olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Yeşilyaka’dan Maslak-Levent’e 25 dakika, Atatürk Havalimanı’na 20 dakika, Mall of İstanbul’a uzaklığı ise 15 dakika.

Yeşilyaka’nın Büyükçekmece Marina, Marmara Forum ve Bahçeşehir ile Akbatı AVM’ye uzaklıkları da sadece 10 dakika. Yakında hizmete girecek olan ve dünyaca ünlü lüks markaları buluşturacak Türkiye’nin ilk designer outlet’i Luxury Designer Outlet ise Yeşilyaka’ya sadece birkaç adım mesafede.