‘Keten Papilio’ Bomonti’ye sanatsal ruh katacak

7638 Görüntüleme

İstanbul’un nadide semti Nişantaşı’nda 40 yıldan bu yana yaptığı dönüşümlerle tanınan, zaman içinde Etiler, Cihangir, Salacak, Erenköy ve Suadiye gibi semtlere açılan Keten Grup, bulunduğu semtlere mimari ruh katan bir marka. Son yıllarda hızlı bir değişimle fabrika alanları konut ve otele dönüşen Bomonti’yi keşfeden Keten Grup, geçtiğimiz yıllarda bölgedeki yatırımlarına ‘Keten Bomonti’ projesi ile başladı.

Bomonti’deki değişimi fark eden ve bu bölgenin yükselen bir değer olacağını öngören firma, bölgedeki yeni projesi ‘Keten Papilio Bomonti’nin lansmanını 21 Aralık’ta Bomontiada’da özel bir gece ile gerçekleştirdi.

annelerbulur-comketen_papilio_dis01

Keten Papilio Bomonti’nin dış cephesi modern bir resim çalışmasına tuval olacak şekilde tasarlandı.

Bomonti’ye resim gibi özel bir proje

Keten Grup-Primist ortaklığı ile hayata geçirilen Keten Papilio Bomonti projesi, bölgenin işlek sokaklarından Fırın Sokak’ta yer alıyor. Bölgenin sanat merkezi olma sürecine katkı sağlaması için mimari yapısı bakımında özel bir proje olarak tasarlandı.

Dış cephesi modern bir resim çalışmasına tuval olacak şekilde tasarlanan proje, Şişli bölgesinin klasik apartman yaşantısını modern yaşam alanlarına taşıyan 30 adet konut ve hızla gelişen bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek 7 adet dükkandan oluşuyor. Altında kapalı otoparkı olan bina, şehir merkezinde, keyifle yaşama imkanı sunuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri olan projede, daire fiyatları 650.000 TL’den başlıyor.

Fabrikalar yaşam alanlarına dönüşüyor

Bomonti’nin İstanbul’un sanayi alanı, eski üretim noktaları olduğunu belirten Keten Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten, ilk projelerini eski bir kimya fabrikası ikinci projelerinin de eski bir ilaç fabrikasının dönüştürüleceği bir yer olacağına işaret ediyor.

annelerbulur-comferhatketen

Keten Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Keten

“Bomonti’de yeni bir mahalle oluşuyor. Eski bira fabrikası bir sanat merkezi haline geldi. Bölge İstanbul’un yeni sanat merkezi oluyor” diyen Ferhat Keten, projelerini lüks proje algısı yaratmak yerine ‘Street art’ yani ‘Sokak sanatı’ uygulaması yaparak bölgenin sanat kimliğine katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

ket403_papilio_rollup_150x215

Keten Papilio Bomonti, Keten Grup-Primist ortaklığı ile hayata geçiriliyor.

Bomonti’nin sanayiden dönüştürülüp sanat, kültür ve eğlence mekanlarıyla donatılmış modern, tarz sahibi yaşam bölgeleri haline getirilen semtlerin Türkiye’deki en güzel örneği olduğunu belirten Ferhat Keten, şöyle devam etti:

“Bomonti, yıllar boyu gölgesinde kaldığı Şişli’den ayrışarak yepyeni bir konut bölgesi olarak hızla değer kazanmakta. Bomonti’deki değişimi fark ederek bu bölgenin yükselen bir değer olacağını öngördük ve yatırım şirketimiz Primist ile birlikte bölgedeki ilk projemizi tamamladık. Toplam 76 daireden oluşan, klasik apartman yaşantısının, modern bir yansıması olarak tasarladığımız Keten Bomonti’de yaşam, Aralık 2016 itibariyle başladı. Şimdi de Keten Grup olarak “Bomonti kozasından çıkıyor” sloganıyla bölgedeki dönüşüme gönderme yaparak Keten Papilio Bomonti projesini hayata geçiriyoruz. 2017’de 40. yılımızı kutlamaya hazırlanırken, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da kendimizi geliştirmeye devam ederek; İstanbul’u seven, İstanbul’un dokusuna sahip çıkan mimari anlayışımızı, yüksek kalite standartlarımızı, seçkin tasarım tercihlerimizle müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutacağımızın altını çiziyoruz.”

Barış İçin Müzik Vakfına’na destek verildi…

Lansman gecesinde Barış İçin Müzik Vakfına’na destek sağlamak amacıyla, vakfın yaylı çalgılar beşlisi de eşsiz bir müzik ziyafeti verdi. Her çocuğun sanatla buluşma hakkı olduğu ve müziğin iyileştirici gücüyle yaşamları değiştirdiği inancıyla, imkanı olmayan 7-19 yaş arasında çocuklara ve gençlere ücretsiz müzik eğitimi vermeyi misyon edinen Barış İçin Müzik Vakfı 2005 yılından bu yana 5.000’den fazla çocuk ve gencin müzikle buluşmasını sağladı.

Keten Grup’un pek çok projede ortağı olan Primist Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım şirketinin ortakları Tayfun Bayazıt, Alev Göçmez, Mehmet Birced’in de, Ferhat Keten’le birlikte, iş dünyasından tanınmış pek çok isme de ev sahipliği yaptığı lansman gecesi Simple Present Band’in konseriyle son buldu.

www.ketengrup.com.tr

facebook/ketengrup

twitter/ketengrup

instagram/ketengrup