Harika bir yazlık için 15 trendy fikir

1947 Görüntüleme

Okulların kapanması ve yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte tatil sezonu da açıldı. Sezonun açılmasıyla kışın kapılarına kilit vurulan yazlıklara dönüş başladı. Kapılarını yeniden açtığınız yazlıklarınızı küçük değişikliklerle daha keyifli, daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. İşte harika bir yazlık için 15 trendy fikir:

 1. Yazlıkların girişinde huzur ve ferahlık veren ekru, sarı gibi açık renk tonları veya pastel renkleri seçin. Yazlık evinizi daha geniş göstermeye yarayan aynalar da bu bölümün baş aksesuarı olmalı.
 1. Kapı girişlerine konan ayakkabılıkların alçak ve küçük olan modellerini tercih edip renkli puflarla tamamlayabilirsiniz.
 1. Salonunuzun ferah ve geniş görünmesi size huzur verir. Salonunuzun sade ve rahat bir mekan olması için de pastel renkler seçin.
 1. Küçük boyutlardaki koltuklar mekanda alan avantajı sağlar. Sık misafir ağırlıyorsanız yatak olabilen koltukları seçin. Sıcak yaz aylarında rahat kullanım sağlayan keten düz kumaşları tercih edin.
 1. Sehpa yerine koltuk kollarına geçmeli olarak kullanılan sehpaları tercih edip alan tasarrufu sağlayın. Duvara monte televizyonlar da size alan kazandırır.
 1. Salon ile mutfak zeminini aynı malzemeden seçerek bütünlük yaratın. Küçük evlerde açık mutfak tercih etmelisiniz.
 1. Yatak odanızın duvarlarını sıcak renklerden seçip bu renkleri yatak örtüleri ve perdelerinize aktarın. Mobilyalarınız açık renklerde, değiştirebilir objeler ise iddialı renklerde seçilebilir.
 1. İki çocuğunuz varsa yaşlarına göre ranza veya yatakların alt bölümünden ikinci bir ünite çıkan yavru yatakları tercih edebilirsiniz.
 1. Giysi dolaplarınızı duvar renginde seçip mekanla bütünleşmiş algısı yaratabilirsiniz. Dar odalarda sürgülü ve aynalı dolaplar kullanarak mekandan tasarruf edip rahat kullanım sağlayabilirsiniz.
 1. Renkli bir duş perdesi, havlular ve iyi bir ayna ile banyonuza yeni bir hava verebilirsiniz. Küvet yerine duş teknesi tercih edin. Banyo ve mutfak gibi ıslak zeminli alanlarda kullandığınız seramik ebadının küçük olması mekanın büyük algılanmasını sağlar.
 1. Küçük yazlıklarda balkon ve verandalar önemli yaşam alanları. Burada az yer kaplayan ve çok iş gören eşyaları seçin. Bu yılın modası bankları balkon ve verandalarda renkli yastıklarla kullanın. Mobilya koyamayacak kadar dar bir alana sahipseniz geniş minderler ve büyük puflar tercih edebilirsiniz.
 1. Güneşi engellemek ve alandan kazanmak için duvara şemsiye veya balkon ölçülerine uygun tenteler monte ettirebilirsiniz.
 1. Işıklandırma için kokulu mumlar, denizci fenerleri, aplik, duvara monte aydınlatmalar ve spotlar tercih edilebilir.
 1. Balkon boyalarının yaz yağmurlarına karşı suya, neme dayanıklı ve silinebilir olmasına özen gösterin. Zeminde kum bazlı malzeme kaymayı önlerken seramik ve doğal taşlarda zarif bir görüntü sağlar.
 1. Balkonu yeşillendirmek için de korkuluklara askı sistemiyle monte edilen çiçekliklerle duvarlara monte edilen ferforje saksılıkları tercih edebilirsiniz.

////