HANGİ TİP ERKEKLERLE EVLENİLMEZ?

1730 Görüntüleme

annelerbulur.comEvlilik3jpg

Günümüzde mutsuz evliliklerin sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Oysa uzmanlar doğru iş seçimi yapılması halinde boşanma sayılarının azalacağı görüşünde. Peki evlenip bir ömür boyu evliliğini sürdürmek isteyen kızlar hangi tip erkeklerden uzak durmalı?

  1. İşine aşırı düşkünler

İşini seven ve işinde başarılı bir erkekle evlenmeyi kim istemez? Ancak, işini sevmek ve çalışkan olmak ile “işkolik” olmak arasında ciddi bir fark var. Ve bütün kadınlar bunu anlar. Tüm zamanlarını iş ve iş ile ilgili gündem konuları alır. Gecelerin ve haftasonlarının planlamaları bile işi ekseninde olacaktır. Gün boyu ulaşamayacaksınız, toplantılarda olacak, açtığınız telefonların yanıtı genellikle “Şimdi meşgulüm, ben seni ararım” olacaktır.

  1. Erkek arkadaş bağımlılarıyla

Her hafta sonu maça gidiyorsa, boş zamanlarını iş ya da okuldan erkek arkadaşları ile geçirmekten zevk alıyorsa, biraz durun. Ve bakın; çevresinde, kadınların ya da çiftlerin olduğu arkadaş grupları var mı? Yoksa biraz daha durun… Sohbetlerine dikkat edin. Neler üzerine konuşuyor? Anlattıkları hep erkek arkadaşları ile ilgili anektodlar mı? Biraz uzak durun.

  1. Bağlılığa inanmayanlarla

Özgürlükten, bağımsızlıktan çok sık mı söz ediyor? Evliliğin büyüyü bozacağını mı söylüyor? Hele, birbirinizin özel yaşam alanlarınıza saygılı olmanın altını mı çiziyor? Arkadaşınız evliliğe hazır değil henüz. 10 yıl sonra ikiniz de henüz evlenmemişseniz, şansınızı tekrar deneyebilirsiniz.

Annelerbulur.comErkekler

 

  1. Anne kuzularıyla

Tüm anneler baştacımız. Sevdiğimiz erkeğin annesine saygı göstermek, sevgimizin ve saygımızın çok doğal bir gereği. Ancak, evlenmeyi düşündüğünüz kişinin davranışlarına dikkat edin. Örneğin, birlikte çarşıya çıktığınızda bile annesinin zevklerinden söz ediyorsa, her durumu “annem sever / sevmez” biçiminde yorumluyorsa, işiniz çok zor. Annesine aşırı bağımlı erkeklerin sorunu, müdahaleci bir anneye sahip olmaktan ziyade, kendilerinin bir yuva kuracak ve o yuvanın sorumluluğunu alacak olgunluğa erişmemiş olmasıdır. Büyüyüp, olgunlaşıp sonra size gelsin.

  1. Fazla göz alıcı tipler

Tüm kadınların hayranlık duyacağı bir karizma ve çekiciliğe sahip adamlardan biraz uzak durmakta fayda var. Herkesin beğendiği, peşinde koştuğu erkeklerin evlenmek konusunda kafaları çok karışıktır. Genellikle ‘hayatın tadını çıkartıp, sonra evlenmek’ düşüncesinde olurlar. Dikkat edin, amacınız evlenmek ise, böyle bir erkeğin hayatına kattığı tatlardan biri olma riskiniz çok büyük.