Neden annelerbulur?

Hayatımız araştırmakla geçiyor. Merak ettiğimiz şeyleri araştırıp her gün yeni bir şeyler öğreniyoruz. Ama anneler için araştırma sadece merak edilen şeylerle sınırlı kalmıyor, aynı zamanda bir ihtiyaç, bir zorunluluğa dönüşüyor. Önce hamilelik döneminde sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için nelere dikkat etmeleri gerektiğini araştırıyorlar sonrasında doğan bebeğin büyütülme aşamasında araştırmalar daha da derinleşiyor.

Hele bir de anne çalışan bir kadınsa işe geri dönme vakti gelince bebeğe bakacak dadı arayışı başlıyor. Dadı genç mi olmalı, yaşlı mı? Yatılı mı olmalı gündüzlü mü? Çocuklar biraz büyüyünce kreş arayışı devreye giriyor… Okula başlayacağı zaman okul arayışları….. Tatil yerinin belirlenmesinden tutun da ev seçimine kadar aktif rol alıyorlar. Özetle araştırma süreci anne olduktan sonra hiç bitmeyen bir mesai oluyor kadın için. Kadınlar güçlü, kadınlar fedakar.

Bir annenin beş herkül gücünde olduğunu söylemek abartı olmaz! Nasıl abartı olsun? Çocuğu hasta bir kadın tüm gece çocuğunun başında öff bile demeden bekleyip ertesi gün hayata, işine kaldığı yerden hiçbir şey olmamış gibi devam edebiliyor… Bu güç başka hangi türde var?

Fedakar ve meraklı kadınların, annelerin araştırma sürecine kutup yıldızı olabilme hedefiyle bu siteyi hayata geçirdik. Araştırma sürecinde annelere ve anne adaylarına destek olmaya çalışacağız. Görüş ve önerileriniz için de iletişim kanalları her daim açık.

Keyifle takip etmeniz dileğiyle…