Göz kapağı düşüklüğü baş ağrısı nedeni olabilir

1823 Görüntüleme

Birçoğumuz baş ağrımızın sebebini araştırır ancak bulamayız. Kimi zaman stresten kimi zaman da gözlerimizin bozukluğundan baş ağrısı çekeriz. Uzmanlar göz kapağı düşüklüğünün gözlerin görüş açısını engellemesi nedeniyle baş ağrısı sebebi olabileceğine dikkat çekiyorlar.

Göz kapağı düşüklüğünün insanlarda baş ağrısını neden olabileceğine işaret eden Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, göz kapağı düşüklüğü operasyonlarının sadece estetik nedenlerden değil, baş ağrısını takip eden sağlık sorunlarını gidermek için de yapıldığını söyledi. Göz kapağı estetiği için gelen hastaların bazılarında, şiddetli baş ağrısı şikayetlerinin olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Bülent Cihantimur, “Göz kapağı düşüklüğünün görüş açısını engellemesi sonucunda hastalar sürekli alın kaslarını yukarı kaldırarak, kasların içinden geçen sinirlere baskı yapıyorlar. Baş ağrıları sürekli çalışan ve hep gergin tutulan alın kaslarının sinirlere baskı yapması sebebiyle oluşuyor. Ayrıca alın kaslarının sürekli çalışması nedeniyle alında çizgilerin derinleşmesine sebep oluyor ve daha yaşlı bir görüntü oluşuyor” dedi.

Görüş açıları bozuluyor

Son derece basit ameliyatsız bir operasyonla çözümlenen göz kapağı düşüklüğü doğuştan ya da doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak, her yaştan insanın karşılaşabileceği bir sorun. Konuyla ilgili olarak ayrıntı veren Op. Dr. Bülent Cihantimur “Göz kapağının sarkmasıyla normal görüş açısının bozulduğundan, göremediğinden, estetik açıdan son derece rahatsızlık duyduklarını ifade eden pek çok insan bulunuyor. Özelikle bayan hastalar göz kapağı düşüklüğüyle daha yaşlı gözüktüklerini ve makyaj dahi yapmakta zorlandıklarını dile getiriyorlar. Göz kapaklarındaki sarkıklık 15-20 dakikalık bir operasyonla çözümlenebiliyor ve hastalar mevcut sorunların tamamından kurtulabiliyorlar” diye konuştu.