Cilt lekelerine çözüm

1526 Görüntüleme

Pırıl pırıl bir cildin mevsimi geldi!

Güneşin daha az görüldüğü kış mevsiminde ciltte oluşan cilt lekelerini yok etme dönemi de geldi. Yazın cildinizde oluşan lekelerde kurtulmak için tam zamanı…

Bazı cilt lekeleri için doğal yöntemler kullanarak evde pratik bir şekilde yaptığımız maskeler ile cilt lekeleri çözümüne ulaşabiliriz.

Tatlı kayısı maskesi;tatlı kayısı yağı ve elma sirkesini bir kapta karıştırın ve her gece uyumadan önce yüzünüze uygulayın.

Limon maskesi; önce yüzünüzü temizleyin daha sonra yüzünüze limon sürün ve sabah uyandığınız da yüzünüzü tekrar temizleyin.

Kil ve limon maskesi, temizlediğiniz cildinize kil ve limon suyunu karıştırıp yüzünüze uygulayın. Daha sonra zambak yağı ile yüzünüzü canlandırmasını sağlayın.

Tuz maskesi, 1 yemek kaşığı tuza bir tatlı kaşığı sirkeyi cildinizde bulunan lekeli kısma uygulayın ve bu işlemi haftada bir kez yapın.

Havuç Maskesi, 1 havucu doğrayarak suyunu sıkın, daha sonra 1/4 çay kaşığı bal ile karıştırınız. Hazırlamış olduğunuz karışımı lekeli cilde uygulayın 10 15 dakika bekletin ve sonra cildinizi temizleyin.

Süt Maskesi, 1 çay bardağı sütün içerisine 1 adet salatalık rendeleyin 2 saat beklettikten sonra süzün ve cildinize uygulayın her gün bu işlemi tekrarlayın ve 15 gün devam edin.

Patates Unu Maskesi, bir yemek kaşığı patates unu, üç damla zeytinyağı, bir adet domates suyu bütün malzemeleri karıştırdıktan donra cildinize uygulayın ve en az yirmi dakika bekletin ve daha sonra yüzünüzü temizleyin.

Limon Sirke Maskesi; bir çay kaşığı su, bir çay kaşığı limon suyu, iki çay kaşığı sirkeyi karıştırın gece yatmadan pamukla lekeli bölgelerinize uygulayın ve sabah yüzünüzü temizleyin.

Şeftali Maskesi: bir adet şeftali, beş adet siyah üzüm, bir adet elmayı blendırdan geçirip bir kavanoza koyun bu karışımın üzerine biraz şeker ve dört yemek kaşığı sarabı ekledikten sonra buz dolabında 10 gün bekletin. 10 gün sonrasında bu karışımın suyunu süzerek cam şişede saklayın bu karışımı her gün yarım saat bekletin.