Balkon ve bahçe için size özel fikirler

2996 Görüntüleme

Havaların güzelleştiği şu günlerde bahçe ve balkonları yeniden düzenleyip dekore etme zamanı da geldi. Yazın güneşli güzel havasının tadını çıkarmak için siz de balkonlarınızda ve bahçenizde hoş sürprizler hazırlayabilirsiniz.

Balkonunuzda ve bahçenizde farklı ışıklandırma fikirleriyle akşamlarınıza renk katabilirsiniz. Bahçenizdeki ağaçları, duvarlarınızı farklı ışık hareketleri ile süsleyip farklı ambiyanslar yaratabilirsiniz…

Balkonlara özel fikirler…

Küçük balkonlarda oturmak için sandalye seçmek en doğru tercih. Geniş balkonlara ve bahçelere oturma gruplarının ve salıncakların rahatlığını taşıyın.

Bahçenizi veya verandanızı dekore ederken yer döşemesinde dış mekan kullanımına uygun bir halı veya kilim tercih ederek daha sıcak bir hava katabilirsiniz.

Gizlenebilir masalar ve sandalyeler…

Balkonum küçük, oraya bir şey sığdıramam diyorsanız bunun için de fikirler var. Katlanabilir ya da gizlenebilir masalar ve sandalyeler, dikey bahçeler ve küçük balkonunuzu daha geniş gösterecek canlı renklerle hoş bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Mum ve kandilin büyüsü

Balkonunuzu ve bahçenizi kandiller, mumlar, hayvan figürlerinden oluşan aksesuarlarla, vazolarla renklendirebilirsiniz.

Suyun sakinleştirici sesini ve görüntüsünü bahçenizin dekorasyonunda mutlaka kullanın. Küçük bir çeşme veya minik bir havuz olsun fark etmez su bahçenizde size huzur verecektir.

Kokulu çiçekler dikin

Sıcak yaz akşamları evde oturmaktan bunalanlar kendilerini balkona ya da bahçeye atarlar. Rengarenk çiçekler, onların mis gibi kokuları, led aydınlatmalarla kendinize oluşturduğunuz küçük ama huzurlu bir ortam içinde hoş vakitler geçirebilirsiniz. Orada yemeklerinizi yiyebilir, kitabınızı okuyabilir zevkle dekore ettiğiniz balkonunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

////

Balkon ve bahçelerde bunlar mutlaka olmalı:

  1. Küçük balkonlarda katlanabilir masa ve sandalyeler.
  2. Duvarlara asılan saksı çiçekleri.
  3. Geniş balkonlarda oturma grubu.
  4. Renkli aydınlatmalar.
  5. Rahat bir oturma grubu.
  6. Keyifli bir salıncak.
  7. Güneş enerjili aydınlatmalar.