An’da kalarak hayatı yakalayın  

1069 Görüntüleme

Çağımızın rahatsızlığı anı yaşayamamak! An’da kalıp hayatı ve mutluluğunuzu yakalayabilirsiniz. Bunun için bir şeyleri ertelemeden An’da kalıp, anı yaşayarak daha keyifli, mutlu, hayatı yakalayabilen biri olabilirsiniz…

İnsan ilişkilerinin, dostlukların giderek azaldığı günümüzde insanların büyük bir kısmı hayatında bir şeylerin gerçekleşmesiyle hedeflerine ulaşıp özlediği yaşama kavuşacağını düşünüyor. Çevrenizdeki sohbetlerde de bu arzuyu gözlemlemek mümkün. Oysa mutluluk, hedeflere odaklanmakla değil An’da kalıp anın tadını çıkarabilmekle yakalanabiliyor. Siz de mutluluğunuzu yakalamak için bir şeyleri gerçekleştirmeye odaklanmak yerine hayatı ertelemeden An’da kalarak da keyifli, mutlu, hayatı yakalayabilen biri olabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Anda kalma için yapmanız gerekenler…

R Fitness&Spa  (1)

Anın tadını çıkarın

Mutluluğun formülünü hayatınızda bir şeylerin gerçekleşmesine, sadece hedeflerinize ulaşmaya bağlamak yerine yaşadığınız andaki mutluluklarınıza odaklanmalısınız. Böylece hayattan daha büyük keyifler almaya başlayabilirsiniz.

Hayatı ertelemeden An’da kalarak da keyifli, mutlu, hayatı yakalayabilen biri olabilirsiniz…

Mutluluğa zaman ayırın

İnsanların büyük bir kısmı “Zamanım olunca bir gün…” diye cümleler kurarak yapmak istediklerini ileriye ötelerler. Oysa mutluluğa zaman ayırmak ve yapmak istediklerinizi hemen yapmanız mümkün. Sürekli ertelenen, özlemini duyduğunuz şeylere zaman ayırıp kendinize ödül verin.

Ego ve ruh dengesi

Uzmanlara göre, ego insana “Her şey tam olduğunda huzurlu olacağım” mesajı verirken, ruh “Sen huzurlu olduğunda her şey tam olacak” mesajı veriyor.

İnsanların büyük bir kısmı da, evlendiğimde, çocuğum olduğunda, çocuklar okulu bitirdiğinde…. rahatlayacağım, o zaman kendime vakit ayıracağım gibi bir yaklaşıma sahip. Ancak sizi mutlu edecek, doğada vakit geçirmek, çocuklarınızla oynamak için, resim yapmak için, kitap okumak için, dans etmek gibi etkinlikler için her zaman vakit yaratabilirsiniz ve yaratmalısınız!

///