Bembeyaz dişlere sahip olmak çok kolay

634 Görüntüleme

annelerbulur.combeyaz-dis

Bembeyaz dişlere sahip olmayı kimi istemez. Bembeyaz dişlere sahip olayım derken sağlığınız için risk yaratabilecek kimyasallar bulunan ürünlerden kullanmanıza gerek yok. Dünyaca ünlü Türk doktor  Mehmet Öz, beyaz dişlere kavuşmak için evde karbonat ve limon suyu ile hazırlanan bir karışımı uygulamayı öneriyor. Kullanılan karbonat miktarı bir fincanın dörtte biri kadar. Limon suyu da bir limonun yarısı kadar.

İşte Dr. Öz’den adım adım evde diş beyazlatma yöntemi:

Limonu karbonatın içine sıkın. Markette satılan limon suyu değil, gerçek limon kullanılmalı.

dis_beyazlatma3

Limon suyu ile karbonat karışımı köpüklü bir hale gelecek. Bir miktar pamuğu karışıma batırın ve dişlerinize sürün. Limon ve karbonat karışımını dişlerinizde yaklaşık bir dakika kadar bekletin.

dogal-dis-beyazlatici

Dişlerinizdeki asidi çıkarmak için dişlerinizi fırçalayın. Karışımı ağzınızda fazla bekletmeyip dişlerinizi fırçalamayı ve ağzınızı çalkalamayı ihmal etmeyin.

dis-beyazlatma-1

Dr. Mehmet Öz, beyaz dişler için şu meyveleri de tüketmeniz tavsiyesinde bulunuyor:

ÇİLEK: Çilekte hem astringent hem de C vitamini vardır. Astringent yüzey lekelerinin giderilmesine C vitamini de plakların temizlenmesine yardım eder.

BembeyazDis

ELMA: Elma tabii diş fırçasıdır. Elmanın hem ısırılması hem de çiğnenmesi diş sağlığına katkı yapar. Elmada bulunan malik asit de dişlerdeki lekelerin çözünmesini sağlar.

KURU ÜZÜM: kuru üzüm tükürük üretimini artırır ve böylece plakların temizlenmesi kol